English
 

BASIN

BASIN BÜLTENİ
MAYIS 2014

SU ÜRÜNLERİ FUARI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Türkiye’nin tek su ürünleri fuarı Future Fish Eurasia Uluslararası Su Ürünleri İhracat ve İşleme, Akuakültür ve Balıkçılık Teknolojileri Fuarı'nın 7. edisyonu, 05 - 07 Haziran 2014 tarihlerinde, İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda, Avrasya Fuarcılık tarafından organize edilecektir.

Future Fish Eurasia 2014 Fuarı’nda, 11.000m²’lik alanda, 300ün üzerinde yerli ve yabancı firma, en yeni ürün ve hizmetlerini sergileyecektir. Future Fish Eurasia, sadece ülkemizin değil, bölgemizin de en önemli ve etkili uluslararası su ürünleri organizasyonlarından biri haline gelmiştir. Su Ürünleri Sektörü’nü bir çatı altında toplayacak fuarda, su ürünleri işleme firmaları, ihracatçıları, balık çiftlikleri taze ve işlenmiş su ürünlerini sergileyeceklerdir. Fuarda ayrıca; yem ve otomatik yemleme sistemleri, akuakültür ekipmanları, su ürünleri işleme ve ambalaj makinaları, soğutma sistemleri, buz makinaları, aşı, ilaç ve dezenfektanlar gibi su ürünleri sektörünün ihtiyaç duyduğu geniş bir ürün yelpazesi de ziyaretçilerle buluşacaktır.

Future Fish Eurasia Fuarı, sektördeki en son gelişmelerin tanıtıldığı bir buluşma noktası olmasının dışında, bir dizi ticari ve bilimsel etkinliğe de ev sahipliği yapacaktır. Fuar kapsamında düzenlenecek etkinlikler arasında; Akualojistik Su Ürünleri ve Garware Wall Rope Ltd. India tarafından "Yeni Nesil Geliştirilmiş Kafes Ağları", Frutarom Türkiye tarafından "Fish Delicatess Products", Eurofish International Organisation ve T.C. Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı tarafından "Su Ürünleri Yetiştiriciliği Değer Zincirinde Yeni Eğilimler", Intralox LLC Europe tarafından "Balık işleme prosesinde doğrudan gıda ile temas eden yüzeylerde çapraz kontaminasyon riski nasıl azaltılabilir?", Nektar Yem tarafından " Deniz Balıkları Kültüründe Probiyotiklerin Rolü ve Önemi, Deniz Balığı Larva Üretiminde Probiyotik ve Hidrojen Peroksit Uygulamaları, Nourivit Plus (Probiyotik) Kullanım Alanları  ve Örnek uygulamalar, Ekolojik Dezenfektan Dezofarm-50 Üretimi ve Kullanım Alanları", Protek Analitik Ltd. Şti. tarafından "Balıkçılık sektöründe çiftlikten işleme tesislerine kadar her yerde kullanılabilen eşsiz özelliklere sahip yeni nesil dezenfektanlar; Çiftliklerde balık hastalıkları ve havuzlarda koruyucu olarak kullanılan ürünler, Balık üretim havuzlarında, üretim çiftliklerinde tatlı su ve tuzlu kalitesini kontrol ve izlemek için alternatif çözümler, Su ürünleri işleme esnasında yapılan kimyasal ve mikrobiyolojik analizlerde, kontrollerde kullanılan en son nesil test ürünleri, Soğuk zincir izleme sistemleri ve alternatif yöntemler, Katkı, kalıntı, bulaşan analizleri için test ürünleri, İşletme hijyeni kontrolü ve izlenmesi için alternatif ürünler ve yöntemler" konulu, sektörü çok yakından ilgilendiren bir dizi seminer ve toplantı düzenlenecektir.

Future Fish Eurasia Fuarı, başta T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Ege İhracatçı Birlikleri ve Su Ürünleri Tanıtım Grubu (STG) olmak üzere, sektörün tüm dernek, birlik, kurum ve kuruluşlarının, lider firmalarının, üniversitelerin ve basının tam desteği ile organize edilmektedir. Future Fish Eurasia 2014 Fuarı gerek ticari gerek bilimsel boyutuyla sektörün gelişiminde lokomotif olmaya devam edecektir.

 
Web Tasarım


KatılımcıZiıaretçiFuar AlanıBasınLojistikKonaklamaSponsorlarGaleriİletişim Katılımcı Ziıaretçi Fuar Alanı Basın Lojistik Anasaıfa