English
 

BASIN

BASIN BÜLTENİ
HAZİRAN 2014

SU ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ FUTURE FISH EURASIA FUARI'NDA BULUŞTU

Türkiye’nin tek su ürünleri fuarı olan, Future Fish Eurasia Uluslararası Su Ürünleri İhracat ve İşleme, Akuakültür ve Balıkçılık Teknolojileri Fuarı'nın 7. edisyonu, 05 - 07 Haziran 2014 tarihlerinde, İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda, Avrasya Fuarcılık tarafından düzenlendi.

Future Fish Eurasia 2014 Fuarı’nda, 11.000m²’lik alanda, aralarında balık çiftliği, işleme tesisi, akuakültür ekipmanı tedarikçisi, yem, ambalaj makinası, soğutma sistemi, aşı, ilaç ve dezenfektan gibi ürünleri tedarik eden firmaların bulunduğu yerli ve yabancı 252 firma, en yeni ürün ve hizmetlerini sergiledi. Sadece ülkemizin değil, bölgemizin de en önemli ve etkili uluslararası su ürünleri organizasyonlarından biri olan Future Fish Eurasia Fuarı'nı,  Suudi Arabistan, İran, İtalya, İsrail, Tayland, Mısır, Belçika, Danimarka, Bulgaristan, Cezayir, Gana, Lübnan, Ukrayna, Gürcistan, Tunus, Yunanistan, Fransa, İsviçre, Polonya, Portekiz, Katar, Ermenistan, Azerbaycan, Kırgızistan ve Özbekistan'ın aralarında bulunduğu 25 ülkeden, 6.169 sektör profesyoneli de ziyaret etti.
Future Fish Eurasia 2014 Fuarı, bir dizi ticari ve bilimsel etkinliğe de ev sahipliği yaptı. Fuar kapsamında; Akualojistik Su Ürünleri ve Garware Wall Rope Ltd. India tarafından "Yeni Nesil Geliştirilmiş Kafes Ağları", Frutarom Türkiye tarafından "Fish Delicatess Products", Eurofish International Organisation ve T.C. Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı tarafından "Su Ürünleri Yetiştiriciliği Değer Zincirinde Yeni Eğilimler", Intralox LLC Europe tarafından "Balık işleme prosesinde doğrudan gıda ile temas eden yüzeylerde çapraz kontaminasyon riski nasıl azaltılabilir?", Nektar Yem tarafından " Deniz Balıkları Kültüründe Probiyotiklerin Rolü ve Önemi, Deniz Balığı Larva Üretiminde Probiyotik ve Hidrojen Peroksit Uygulamaları, Nourivit Plus (Probiyotik) Kullanım Alanları  ve Örnek uygulamalar, Ekolojik Dezenfektan Dezofarm-50 Üretimi ve Kullanım Alanları", Protek Analitik Ltd. Şti. tarafından "Balıkçılık sektöründe çiftlikten işleme tesislerine kadar her yerde kullanılabilen eşsiz özelliklere sahip yeni nesil dezenfektanlar; Çiftliklerde balık hastalıkları ve havuzlarda koruyucu olarak kullanılan ürünler, Balık üretim havuzlarında, üretim çiftliklerinde tatlı su ve tuzlu kalitesini kontrol ve izlemek için alternatif çözümler, Su ürünleri işleme esnasında yapılan kimyasal ve mikrobiyolojik analizlerde, kontrollerde kullanılan en son nesil test ürünleri, Soğuk zincir izleme sistemleri ve alternatif yöntemler, Katkı, kalıntı, bulaşan analizleri için test ürünleri, İşletme hijyeni kontrolü ve izlenmesi için alternatif ürünler ve yöntemler" konulu, sektörün ufkunu açan bir dizi seminer ve toplantı düzenlendi. Tüm sektörün tam desteği ile düzenlenen Future Fish Eurasia Fuarı, bir kere daha sektörü aynı çatı altında buluşturarak, sektördeki son gelişmelerin yakından izlenmesine olanak tanıyan verimli bir platform oldu.

 
Web Tasarım


KatılımcıZiıaretçiFuar AlanıBasınLojistikKonaklamaSponsorlarGaleriİletişim Katılımcı Ziıaretçi Fuar Alanı Basın Lojistik Anasaıfa